ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10212026
*
nr 1021 2026
Spegel
Nutida, höjd: 81 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 februari 2016
kl 20:40:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 17:50:14
1
500 kr
27/2 13:22:25
2
200 kr
27/2 13:22:25
1
250 kr (Budbetjänt)
27/2 13:22:50
2
300 kr
27/2 13:22:50
1
350 kr (Budbetjänt)
27/2 13:23:11
2
400 kr
27/2 13:23:11
1
450 kr (Budbetjänt)
27/2 18:38:45
2
500 kr
27/2 18:38:45
1
500 kr (Budbetjänt)
27/2 18:41:19
2
600 kr
29/2 12:24:28
2
600 kr
29/2 19:24:49
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1021 2026
Spegel
Nutida, höjd: 81 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 februari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/2 17:50:14 | 1 | 500 kr |
| 27/2 13:22:25 | 2 | 200 kr |
| 27/2 13:22:25 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 27/2 13:22:50 | 2 | 300 kr |
| 27/2 13:22:50 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 27/2 13:23:11 | 2 | 400 kr |
| 27/2 13:23:11 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 27/2 18:38:45 | 2 | 500 kr |
| 27/2 18:38:45 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 27/2 18:41:19 | 2 | 600 kr |
| 29/2 12:24:28 | 2 | 600 kr |
| 29/2 19:24:49 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



